article banner

Mūsu mantojums

Jau vairāk nekā 100 gadus viens no Grant Thornton stūrakmeņiem ir palīdzības sniegšana klientiem, lai atklātu viņu uzņēmumu izaugsmes iespējas.

Ko nozīmē vārdi Grant un Thornton

1924. gadā 26 gadus vecais Aleksandrs Ričardsons Grants (Alexander Richardson Grant) Klīvlendā strādāja grāmatvedības pakalpojumu uzņēmumā Ernst & Ernst par vecāko grāmatvedi (uzņēmums Ernst & Ernst vēlāk tika pārdēvēts par Ernst & Young).

Laika līnija

Grant Thornton gadu gaitā.

Bija beidzies Pirmais pasaules karš, iestājušies pēckara “zelta gadi”, Lielā depresija arī vēl nebija sākusies un uzņēmumiem klājās labi. Jaunā grāmatveža sapnis bija kļūt par vidējo uzņēmumu segmenta uzņēmuma vadītāju, tāpēc viņš pameta stabilo darba vietu uzņēmumā Ernst & Ernst, lai kopā ar Viljamu Obraienu (Willam O’Brien) dibinātu paši savu uzņēmumu. Uzņēmuma nosaukums bija Alexander Grant & Co., un tas atradās Čikāgā.

Attīstība laika gaitā

Dažu desmitu gadu laikā uzņēmums paplašinājās arī Vidējo Rietumu daļā, un darbojās jau visā ASV. 1938. gadā 40 gadu vecumā no dzīves šķīrās Aleksandrs Grants (Alexander Grant), bet uzņēmums darbību turpināja. 1959. gadā Lielbritānijā bija divi valsts mēroga grāmatvedības pakalpojumu uzņēmumi - Thornton & Thornton Oksfordā un Baker & Co Lesterā un Northemptonā. Šie uzņēmumi tika apvienoti un tika izveidots uzņēmums ar nosaukumu - Thornton Baker. Nākamo 16 gadu laikā tika veikti ne mazāk kā 38 iegādes darījumi, tāpēc šos uzņēmumus angļu valodā dēvēja par “The Thundering Herd” (tulkojumā: auļojošais ganāmpulks).

Pagājušā gadsimta 60. gados ASV uzņēmums paplašinājās starptautiskā mērogā un izveidoja uzņēmumus Austrālijā, Kanādā un Lielbritānijā. 1980. gadā Alexander Grant apvienoja spēkus ar 49 citiem starptautiskiem uzņēmumiem un izveidoja globālu tīklu. 1986. gadā tika apvienots amerikāņu un angļu uzņēmums, kas ieguva vienotu nosaukumu Grant Thornton.